چاپ کردن این صفحه

بستر برای صادرات تولیدات لوازم پزشکی دیالیز درکشور فراهم است

دوشنبه, 26 آبان 1393 12:59 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون وزارت بهداشت، درمان و آموزش علوم پزشکی از فراهم شدن بستر برای تولید و صادرات لوازم پزشکی دیالیز در کشور خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری اشتهارد، دکتر"رسول دیناروند" روز دوشنبه درآیین گشایش دو خط تولید وسایل پزشکی دیالیز در شهرک صنعتی اشتهارد افزود: اکنون سالانه بیش از پنج قطعه لوازم پزشکی دیالیز در کشور تولید می شود که یک میلیون قطعه آن مازاد است.

وی اظهار کرد: براین اساس تولید کنندگان در این بخش می توانند مازاد تولیدی خود را به کشورهای مختلف جهان صادر کنند.

دیناروند گفت: همچنین سرمایه گذاران می توانند در این بخش ورود کنند و به سرمایه گذاری بپردازند.

معاون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: اکنون با توجه به اصلاح تعرفه دیالیز، انتقال هزینه درمانی بیماران به بیمه ها و پرداخت یارانه داروهای بیماران کلیوی، بستر برای تولید مازاد و صادرات لوازم پزشکی دیالیزدر کشور فراهم است.

رئیس سازمان غذا و داروی کشور گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ازسرمایه گذاران در بخش تولید لوازم پزشکی دیالیز حمایت می کند.

وی افزود: در زمان حاضر 50 هزار بیماری کلیوی در کشور وجود دارد که 25 هزارنفر آنان دیالیزی هستند.

"رامبد حاجی پور" مدیرعامل شرکت "مدی تک سی" تولید کننده لوازم پزشکی دیالیز در حاشیه این آیین به تشریح مشخصات خطوط جدید این کارخانه پرداخت و اظهار داشت: یکی از این خطوط به تولید کیسه های مخصوص خون اختصاص یافته که سالانه چهارمیلیون و 500 هزار کیسه تولید می کند.

وی ادامه داد: خط جدید دیگر این کارخانه سالانه دو میلیون و500 هزار صافی دیالیز تولید می کند که با بهره برداری از آن تولید صافی دیالیز در این کارخانه به پنج میلیون عدد در سال افزایش یافت.

حاجی پور گفت: هم اکنون سالانه چهارمیلیون عدد لوله های رابط دیالیز، چهار میلیون عدد ست های سوزن دیالیز، سه میلیون عدد کیسه مخصوص خون و دو میلیون عدد کارتریج پودر بی کربنات در این کارخانه تولید و در اختیار مراکز پزشکی کشور قرارمی گیرد.

این کارخانه با زیربنای پنج هزار مترمربع برای 500 نفر اشتغال ایجاد کرده است و امسال مقادیر قابل توجهی صافی دیالیز، لوله رابط و لوازم جانبی به ارزش 9 میلیون یورو به خارج از کشور صادرکرده است.

شهرک صنعتی اشتهارد با حدود یک هزار واحد تولیدی فعال در سه کیلومتری غرب اشتهارد قراردارد.

اطلاعات تکميلي

  • سرتیتر: معاون وزارت بهداشت و درمان:
خواندن 824 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دهقان