چاپ کردن این صفحه

طرح مطالعه تامین آب کشاورزی در اشتهارد آغاز شد

سه شنبه, 14 آذر 1391 09:16 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

فرماندار شهرستان اشتهارد از آغاز طرح مطالعه تامین آب کشاورزی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری اشتهارد، "ابوالفضل اینانلو" گفت: این طرح 45 روزه از امروز توسط یک گروه مشاور در این شهرستان و حمایت مالی فرماندار و شهرداری اشتهارد آغاز شد.

وی اظهارداشت: در این طرح مطالعاتی قرار است چگونگی انتقال پساب کرج از ماهدشت به اشتهارد، میزان اعتبار مورد نیاز و زمان بندی عملیات اجرایی آن بررسی و ارزیابی شود.

اینانلو افزود: به محض جمع بندی و تایید طرح از سوی گروه مشاور، طرح برای تامین اعتبار در شورای برنامه ریزی استان مطرح و سپس عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

فرماندار شهرستان اشتهارد در ادامه گفت: با توجه به اینکه اشتهارد در بخش کشاورزی، بازوی توانمند استان در تولید محصولاتی چون پنبه، گندم و جو محسوب می شود انتقال پساب کرج به این منطقه را به منظور افزایش سطح زیر کشت محصولات کشاورزی ضروری کرده است.

اینانلو یادآورشد: همچنین استقرار واحدهای آلاینده زیست محیطی در شهرک صنعتی اشتهارد، توسعه فضای سبز را بیش از پیش مورد اهمیت قرار داده است که با انتقال این آب می توان بستر ایجاد فضای سبز حاشیه شهر را به عنوان فیلتری در تعدیل آب و هوای شهرستان فراهم کرد.

خواندن 1051 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دهقان