چاپ کردن این صفحه

توصیه‌های ایمنی آتش‌نشانی به هنگام ترک منزل در ایام نوروز

سه شنبه, 26 اسفند 1393 09:05 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

توصیه‌های ایمنی آتش‌نشانی به هنگام ترک منزل در ایام نوروز

هموطنان و شهروندان عزیز برای پیشگیری از وقوع آتش‌سوزی‌ها و حوادث مختلف در ایام تعطیلات نوروز به توصیه‌ها و هشدار‌های ایمنی ذیل توجه فرمایید:

1. قبل از ترك منزل خود تمامی وسائل غیرضروری الكتریكی را خاموش و درصورت امكان جریان برق آنان را از ناحیه فیوز مینیاتوری قطع نمایید.

2. تمام وسایل گرمازا اعم از گازسوز و یا نفت‌ سوز را خاموش نموده و شیر اصلی گاز را از ناحیه بعد از كنتور و یا سیلندر گاز كاملاً ببندید.

3. از بسته بودن شیرهای آب گرم و سرد منزل خود درزمان ترك منزل كاملاً مطمئن شده و سپس محل را ترك نمایید.

4. درصورت وجود نشتی در شبكه آب رسانی گرم و سرد منزل قبل از ترك منزل نسبت به رفع آن توسط متخصصان اهل فن اقدام نمایید.

5. قبل از ترك منزل از بسته بودن درها و پنجره‌های خانه اطمینان كامل حاصل نموده و كلید خانه را به سرایدار و یا شخص قابل اطمینان خود بسپارید تا در هنگام وقوع حادثه احتمالی بتوان از آن استفاده كرد.

6. از قراردادن هرگونه وسیله اضافی و یا اثاثیه منزل در بالكن منزل خودداری نموده چرا كه در اثر وزش باد احتمال سقوط اجسام روی عابران و یا افراد وجود دارد و یا در اثر افتادن مواد آتش زا امکان آتش سوزی وجود خواهد داشت.

7. از نگهداری ظروف مواد قابل اشتعال و یا كپسول گاز اضافی در محیط خانه جدا‌ خودداری نموده و اینگونه وسائل را در خارج از محیط منزل در مكانی مناسب انتقال دهید.

در زمان بروز حادثه ابتدا خونسردی خود را حفظ کنید و با شماره های125، 37729090 و یا 7726777-0263 ایستگاه آتش نشانی شهرداری اشتهارد تماس حاصل نمایید.

«ایمنی خود و دیگران را جدی بگیرید»

خواندن 1188 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دهقان